Listopad 2015

ProkrastinacePro

10. listopadu 2015 v 10:19 | Hanka |  Vyprávění
Bylo, nebylo - založila jsem si živnost - a měla jsem poradnu zdravého životního stylu. Později mi kamarádka nabídla spojit své pracovní životy, když už nás pojí přátelství a stejný obor podnikání. Hledaly jsme tedy jméno pro novou firmu. Jí se líbilo jméno mojí poradny, mně samozřejmě taky, ale navrhla jsem drobnou změnu - přidat za jméno zkratku "Pro", když místo živnosti zakládáme s.r.o.

To jen na vysvětlení nadpisu článku. Zkratka Pro značí - professional

Mezitím, jak už to tak v pohádkách bývá, zlým démonům se to nelíbilo. Ani přátelství, ani počínající nadějné podnikání dvou žen. A tak spojili své síly - a zavolali na pomoc své mocné spojence - Nesplněné sliby, Nedůvěru, Obavy, Únavu - a také její sestru Prokrastinaci. Všichni dohromady tak dlouho šlapali po laskavém Přátelství - až už nedokázalo vzdorovat - a vydechlo naposled. Zlé síly mohly začít oslavovat. Zvlášť, když se z Nesplněných slibů staly Nikdy nedané sliby - a Závazky se přes noc přestěhovaly do protějšího domu.

Ale ne, nechci psát další z tirád, co kdy lidé napsali o zlém démonu Zklamání .. tak já to v životě nevedu. Všechno, co život přináší, má svůj dobrý smysl. Dokonce i zlí démoni jen hrají svou roli. Mají nás upozornit, že něco neděláme dobře, že nejdeme po své správné cestě - i když nám se navenek zdá, že přesně to jsme chtěli .. a trpíme, když to ztratíme.

I proklínaná Prokrastinace, která připravuje démonům prostor na jejich rejdy, pomáhá dobré věci. Ve skutečnosti jde o to, rozhlédnout se - a upravit směr. Proto myslím, že pokud prokrastinujeme hodně .. dokonce přímo profi, tedy provozujeme ProkrastinaciPro - měli bychom se zamyslet jinak, než to doteď děláme.

Nedumat nad tím, jak Prokrastinaci přemoci .. ale zamyslet se nad tím, PROČ k nám přišla. Vždycky, vsadím boty - že fakt vždycky - přijdeme na to, že jdeme špatným směrem. V nesouladu sami se sebou.

To se teď často skloňuje - být sám sebou. Právem. Jsme-li sami sebou - jsme šťastní.
Jenže to není tak snadné, být sám sebou.

Mnoho lidí totiž přesně neví, kým vlastně jsou .. takže k tomu, být sám sebou, jim zbývá velký kus práce - zjistit, kým vlastně mají být.