15.leden 2012 - neděle

16. ledna 2012 v 3:39 | Hanka |  Trénink
Čepice byla normálně v poličce, vedle rukavic. Tak nevím, máme tu rozpustilé skřítky asi..
Ne že by mne pobavili doopravdy. Díky jejich hloupým vtipům jsem se ráno probudila - a bolelo mne v krku. Nechráněnou hlavou odchází nejvíc tepla - a hlavně jsem včera neměla ani svůj "tunel", takže jsem se "nalokala" studeného vzduchu..

Takže jsem seděla na posteli a přemýšlela. Jít - nejít? Bude to hloupá frajeřina (viz kamínek včera).. a já si jich tím místo jednoho tréninku "zruším" víc - protože budu fakt nemocná? A nebo bude rozhodnutí nejít zbytečná změkčilost? Nebylo to jasný. Jen takový nanicovatý latentní "pobolívání".. pro a proti 50:50.. Už jsem si říkala, že si snad hodím korunou - když mi došlo, že už rozhodnutá jsem. Tak jsem vstala - a šla.. Ke hromádce "výstroje" ;-)

S tím - že dnes tedy líp, než včera.
Tak jo. Nezapoměla jsem kapesník, čepici, "tunel", ani brýle ;-) Tohle všechno mi včera chybělo. Tunel stojí za zmínku.. Dárek od "tety" Renaty.. Teta je to proto, že je to jedna z mých spolužaček ze střední, celá léta se potkáváme - a když byly děti malé - říkaly mým spolužačkám "teto".. Každý rok, obvykle na podzim míváme "babinec" - a protože všechny čtyři mé kamarádky jsou štírky, slaví narozeniny.. a tak si vždy (všechny všem) věnujeme drobné dárky. Několik posledních let dostáváme od Renaty drobné sportovní doplňky. Čepice, šály.. a jednou právě ten "tunel". Taková vychytávka z "flísu" - sešitá "roura". Můžete si ji buď přetáhnout přes hlavu a nosit jako šálu - nebo vytáhnout nahoru, sdrhnout na jedné straně stahovací gumičkou - a máte čepici.. A nebo, jak ho nosím na běhání já, vytáhnout přes bradu nahoru - a schovat si pod ním pusu. Studený vzduch, než se dostane skrz - už není studený Úžasný

Joo.. a ty brýle, jak mi připoměl smajlík.. Ty taky ráda, zvykla jsem si v nich běhat.. nejsou jen proti ostrému slunci - ale taky prachu.. a nebo větru a mrazu.. Je pod nima líp, než bez nich. Mám všechno - tak vyrážím.

Po cestě ke "dráze" mne zase "táhne" tu a onde v pravé noze.. ale ignoruju to. To jsme si už vysvětlili - někde se zaseklo trochu laktátu.. Než se vyplaví a posune jinam - otravuje. Pokud se to nezhorší, nejlepší léčba je ignorovat. Zatím se osvědčila. Zpětně se mi začíná líbit, že je to teď pravá noha. To znamená, že s levou to bylo přesně totéž - čili nic vážného, fyziologického.. Žádná skutečná překážka.

Dneska cítím i ostatní svaly. Malinko tuhý. Ne zvlášť nepříjemně.. prostě jen tak, jak to bývá, když se po čase začnete zase hýbat - a svaly si na to musejí zvykat. Přemýšlím nad tím, jak to ten Pavel dělá, že mi vždy v pravou chvíli řekne, co potřebuju slyšet. Ale PŘEDEM!

On mi něco napíše - a tak nejpozději pozítří - jako bych to našla!

Teď - tohle prosté sdělení: jdu taky zítra běhat. To bude bolet - ale těším se!
Shodou okolností měl, ze svých důvodů - i on malou pauzu v běhání.. Stává se, jasně. O to nejde. Ale - bude to bolet?? Jeho taky? S tím, co má naběháno, po stejné pauze, jako já, která jsem běhala (než pauza nastala) - pouhých pět měsíců? Je to drobnost asi.. Ale milá. Pro nás pro všechny, že to platí stejně. I ujištění, že "trochu bolet" nevadí..

Seběhla jsem dolů, ani jsem nevěděla jak. Umím se zabavit, nenudím se sama se sebou ;-)

Rozběhla jsem se - a fakt to tentokrát "bolelo". Tím nemyslím bolest - spíš to, že jsem si přišla neobratná, tuhá, nerozhýbaná. Olověný nohy. Hmm.. strečinku jsem moc nedala - a taky byl dnes mráz.. Sníh jen zvonil - a moje stopy ze včerejška klouzaly. První čtyři "kola" byl boj, opravdu. Prostě jen o vůbec rozpohybování se. Ale plán byl stejná dávka jako včera, tak jsem běžela. Když jsem načínala šesté kolo, napadlo mne, že lékem proti pomalému běhu - je rychlý!

A - zařadila jsem "sedmivteřinovky". Už jsem tu o nich psala. Ultralehký běh. Tedy volný, proložený rychlými sedmivteřinovými úseky. Pobavilo mne, čeho jsem si všimla, jakmile jsem s nimi začala. Směs ironie a potěšení. Proč? Běžela jsem - a všimla jsem si, že automaticky, nechtěně, velmi lehce, ale přece jen - ULEVUJU LEVÉ NOZE! Proto ironie - ta patří iracionálnímu jednání. Levá noha mne přece aktuálně vůbec nezlobí!

A proč potěšení? No.. to proto, že si tělo pamatuje, že "jsme běhaly". I když se to projevilo tím, že si pamatovalo, jaký zlozvyk jsme se naučily. Víc mne těší, že si ho pamatuje - i po pauze dlouhé málem půlku předchozí aktivity. Navíc, udělala jsem to, jen že jsem se zamyslela, mimoděk. Na další sedmivteřinovky jsem si už "dohlédla". Třešinka na dortu - pravé noze jsem neulevovala ani trochu! Starý zlozvyk odbourávám - a nový už netvořím. Vida - jak užitečná je symetrie, kterou jsem si přivolala..

Sedmivteřinovek jsem za ta poslední tři kola dala 25. A rozhodně pro dobro věci.
Tuhle radu podepisuju: UŽ NEMŮŽEŠ? TAK ZRYCHLI !

Vím, že to vypadá jako vtípek - ale ve skutečnosti není. Naopak je to přesně ten jediný způsob, jak překonat "olovo" v nohách.. Když s ním zrovna běháte ;-)

A co bylo ještě zajímavé - pro lehkou změnu techniky při běhu na sněhu - jsem použila svoje zkušenosti řidiče. Tohle budu těžko vysvětlovat.. je to něco ve způsobu, jakým dobrý řidič "vnímá" namrzlou silnici pod koly.. Volant - to jsou tak trochu "tykadla", co přenášejí impulsy, informace do rukou řidiče - a nazpátek dopovědi.. Když jsem běžela rychlé úseky a opírala se do kroků naplno - bylo to jinak, než dřív, na suchu. Což nepřekvapí, když je situace jiná. Ale.. nějakým zvláštním způsobem si to bylo podobné řízení auta.. VZÁJEMNĚ.. A... to stačí.
Líp už to asi nevysvětlím S vyplazeným jazykem

Na závěr - lesní bůžek měl asi ráno k snídani capuccino. Zůstal mu kousek pěny pod nosem..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Trixl Trixl | 13. března 2012 v 19:18 | Reagovat

Hančí jsi v pořádku? Dlouhos nic nenapsala.

2 Rosice Rosice | E-mail | 15. března 2012 v 8:21 | Reagovat

Tak Hankooo, běháš? :) Ozvi se nám!

3 Trixl Trixl | 26. března 2012 v 9:25 | Reagovat

Jaro je tu, snad jsi v pořádku a jen nemáš čas/náladu.
Trixl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama