13.leden 2012 - pátek

15. ledna 2012 v 2:44 | Hanka |  Vyprávění
Přemýšlela jsem, jak navázat. Po tak dlouhém přerušení.
Pořád jsem neměla ten správný nápad. A především - ani chuť psát.
Až mi napsal trenér. Jen krátký mail, jednoduchá otázka: "jak se vede v novém roce, Hani?"
Odepsala jsem obratem, samozřejmě. Mám zvyk nenechávat přátele na odpověď čekat. Takže napsala, odeslala..
A najednou mi to bylo jasný. Vždyť mám vlastně článek do blogu hotový! Je tam všechno. Stačí ho jen okopírovat a přenést sem. Takže:
.....
Jak se vede..? Hmmm.. mno.. eh..
Čekala jsem, že budu trochu dál, ve všem. Nejsem - ale to jen konstatuju, nelamentuju. Život mne naučil nezbytnému minimu pokory. Když se občas nestane, co já myslím, že by se mělo.. hned se z toho nehroutím.
Nakonec se vždy ukáže, že byl nějaký dobrý důvod.. Úžasný

Plkám.. tak okolo a obecně, že?
No, tak to trochu rozvedu. "Ve všem" znamená - že jsem se trochu zasekla, v čase i prostoru.. s naším stěhováním, se začátkem nového pracovního projektu.. A co mne nejvíc mrzí - i s běháním..
První a druhé spolu souvisí. Ale snad se už konečně blížíme. Ne k cíli - ke startu. Do konce měsíce snad vše zaklapne na své místo. No a to třetí, běhání: přerušeno škobrtáním přes inverzi v listopadu, pak drobné nachlazení.. A korunováno na konci roku - tragikomicky. Ve výsledku i důvodu. Výsledek vypadal tak vesele, protože se mi hlava nafoukla asi o dvě čísla a důvod je tragikomický proto - že jsem si to způsobila vlastní hloupostí.

Chcete to "šířeji"? Tak to bylo takhle: polehávání doma, trocha toho svátečního mlsání a pak pocit, že se mi na čele pod mou dlouhou střapatou ofinou dělá pupínek. Tak jsem zašátrala v koupelně a půjčila si od synka něco, co má na akné. Nepřečetla jsem si použití, jsem chytrá dost, že jo.. chi chi. Aplikovala jsem na noc a přesto, že jsem měla ráno čelo pěkně červené, opakovala jsem ještě druhý den a druhou noc. Abych prostor "vyčistila" důkladně ;-)
Další den už jsem se probudila opuchlá, večer nějaká ta kalciovka na pohotovosti, následovaly týden kortikoidy, aby se akutní alergii zas přistřihly křidýlka......... Co dodat..?? Snad jen, že na přípravku (kdybych si to přečetla) je napsáno: použít - a OKAMŽITĚ opláchnout. A aplikovat max jednou denně!

No.. a jsme tady - 13.ledna 2012
Lekce, které jsem měla dostat, mám za sebou. A když se zamyslím - ta pauza se vlastně výborně hodila. Měla jsem čas přemýšlet, srovnat si pár věcí v hlavě, plánovat, číst, studovat, věnovat se rodině.. Fakt je, že vše, co se děje, mívá svou logiku! Například já bývám málokdy nemocná, ani o té alergii běžně nevím. Kdyby mne kumulace potíží nepřinutila, nezastavila bych se. A potřebovala jsem to. I lekce pokory a trpělivosti se hodí. Zrovna tuhle vlastnost potřebuju stále cvičit, nejsem moc poddajná, ve své přirozenosti ;-)

Aaaaaa... teď to hlavní! Včera jsem byla zase běhat!!
Našla jsem krásnou novou trasu. Stará je rozbahněná.. A takhle je o kus dál, taky lesem, po vrstevnici - tedy víceméně po rovině, zpevněná, ale přírodní - ne asfalt. Skvělá "dráha"!!!
Hele:I s malým totemem vedle ní.. nebo je to lesní bůžek? Však je s lesem pevně spojen svými kořeny:


Na zahřátí jsem zvolila svižnou chůzi, pak rozklus, běh - takový lehký fartlek.. a klus.
Nic jsem neměřila, nic neplánovala, jak dlouho, co, až kam.. Prostě jsem běžela, podle pocitů. Když se mi chtělo, zrychlila jsem - a držela to tak dlouho, jak se mi to líbilo.. pak zvolnila do klusu, protáhla si krok, uvědomila dýchání... A bylo to báječný! Je to možný, že je běh už tak hluboko ve mně - za tak krátkou dobu, co jsme spolu??
Protože já... cítila jsem se tak.... správně, bezvadně, blaženě - u toho.. i potom!!!

Dnes.. je to přesně dva měsíce. 13.listopadu tu byl poslední zápis, v mém běžeckém deníku. A dnes máme??
Jak já miluju, když jsou věci symetrický!

A co ještě? Začalo sněžit - a já musím odjet něco zařídit. Ale zítra jdu zas běhat - a to ať bude jakkoli!
Potřebuju mít zpátky ten pocit, jak mi je - když běhám...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Trixl Trixl | 15. ledna 2012 v 20:26 | Reagovat

Skvělý, odfrknout si je potřeba :) Mě donutili úrazy, drobné, ale bolavé a nachlazení :) Asi měla být ta přestávka. Tak ať ti to letos dobře běhá a žádné úrazy :-)

2 Hanka Hanka | 15. ledna 2012 v 23:22 | Reagovat

[Trixl] Díky!! Ano, říkali jsme si s trenérem - teda on říkal: "asi to někdo chtěl". Já pak pronášela ty svoje moudra, že se vždy najde nějaký ten dobrý důvod, proč to bylo dobrý..
A on, že jo.. akorát že někdy to dá trochu hledání, než se najde :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama