3.listopad 2011 - čtvrtek

3. listopadu 2011 v 16:08 | Hanka |  Trénink
Nepodceňujte přípravu!

Když si s sebou na cesty vezmete jen jedny tepláky - a po tréninku je vyperete.. není moudré nechat je přes noc venku na šňůře (v listopadu!). To si ráno nezaběháte Nerozhodný

Běhat v džínách jsem zavrhla. Ne že by to vůbec nešlo - ale běh terénem není zrovna salonní záležitost. A i kdyby se mi podařilo se "neublátit" - pořád ještě jsou tu kalhoty propocené vzadu na kříži. Ve kterých pak jet do městečka nebude právě příjemné. A tak jsem včera neběhala. Čas jsem využila systémově - četla jsem si místo toho o běhu. Knihu mám s sebou!

Ještě že v původním tréninkovém plánu je středa: "volně, nebo volno".
Tak jsem si to odpustila Usmívající se

Za to dnes jsem vyběhla nedočkavě hned ráno.
Nádherné ráno, musím říct. Sluníčko se činilo, jako by mu za to někdo platil - zlatilo ještě víc už samo o sobě zlaté listí, nebe se modralo, les voněl .. prostě selanka, jak má vypadat. Tak mne napadlo, že se podívám na druhou stranu lesa, jestli třeba nenajdu ještě lepší trasu, než je ta vyzkoušená v úterý. Nebudu vás napínat - nebyla. Jen jsem si zbytečně namočila boty - na té druhé rostla tráva. Tak jsem si připoměla, že můj osobní program je "čím víc jednotvárnosti - tím líp".. vrátila jsem se zpátky - a rozběhla se.

Běhalo se mi prima - až do té doby, než jsem uslyšela střelbu. Nejdřív mi to ani nedošlo. Jsem zvyklá z Hory - kde je střelnice vzadu za dráhou. Střelba provázela mnohé z mých tréninků. A tak běhám, běhám.. když tu se střílí už docela blízko - a já si uvědomuju: nejsem v Hoře! A taky, že tady v lese je to malinko jinak.. hned se mi vybavilo: "střílel na lišku, trefil Maryšku" .. viďte! Nebo - nějaká ta varianta přizpůsobená. Třeba rým na "laňka - Haňka" Smějící se

Chvíli jsem se bavila větami, co by o tom šly dát do blogu.. Nebo že pak napíšou v bulváru: vynechala kroky nutné k tomu, aby si označení "laňka" zasloužila technikou běhu - stačilo se nechat střelit do "běhu" (v myslivecké terminologii - do nohy). Pak jsem si vzpoměla na Pavla, jak jsme nedávno mluvili o "běhu" událostí .. A jak moc se mi líbí slovní hříčky.. A že kdybych nešla hledat jinou cestu, už jsem teď asi měla odběháno.. Zatímco teď - ještě běhám..

Běhám! To jsem se probudila - a říkám si: "teda Hani .. ty jsi fakt praštěná! To jsou samé blbinky, blbinky.. Heleee: nevadí ti, že střílejí už docela blízko?? Neměla bys radši řešit tohle?

Otázka zněla: odejít, přerušit trénink - nebo běhat dál a risknout, že myslivci přijdou ještě blíž?
A já třeba dostanu nějakou tu zbloudilou střelu do zadku..??

Za prvé: hrozně moc se mi nechtělo skončit. Včera jsem neběhala a dnes jen půlku??! A taky jsem přemýšlela nad tím, že mám tmavě modré tepláky a šedou mikinu - nic moc, co se týká zviditelnění se člověka v lese. A jestli by třeba pomohlo dělat hluk, kdyby se přiblížili moc blízko? A mezitím uvažováním - jsem běhala dál.

Při pohledu zpět - jako řešení nastalé situace.. dost vágní, na mne!

Nicméně - moje letka strážných andělů se opět osvědčila, v plném nasazení. Zvěř zřejmě odklonili jiným směrem - a myslivce s ní. Střelba se začala zase vzdalovat - a já svůj trénink dokončila. Běhala jsem dnes 64 minut.. myslím, že to bude víc, než 8 km.. ale napíšu těch osm - ať je to stopro.

Do domečku jsem přibyla hrdá na sebe, že dnes si udělám poctivou "čárku".

Řeknu vám, tohle je absolutně báječné: přijít po běhu domů, dát sprchu, umyté vlasy zabalit do ručníku - a sednout si k zasloužené snídani!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcel Marcel | 8. listopadu 2011 v 18:11 | Reagovat

..jsem moc rád, že sis nejen skvěle zaběhala..ale také, že se Ti ty střely vyhnuly a letěly si svými určenými směry..
..jo..a tu krásnou úlevu po tréninku si užívám také moc rád..naopak, při sklence koktejlu ze mě nejen spadne ta odmakaná lopota..ale dokonce to považuji za jeho závěrečnou a velice důležitou fázi..(ikdyž u mě jde o malinko jinou zátěž než běh..) ;-)

2 Hanka Hanka | 8. listopadu 2011 v 19:52 | Reagovat

[Marcel] To máš pravdu - ta závěrečná fáze - ať už se odměňujeme jakkoli - je taky moc důležitá!

Beru ji jako žádoucí fixaci dobrého návyku. 8-)

3 Tom Tom | 13. listopadu 2011 v 13:57 | Reagovat

Teda ty jsi pěkně "střelená" - když neutečeš ani když můžeš být střelená doopravdy :D

4 Hanka Hanka | 13. listopadu 2011 v 14:50 | Reagovat

[Tom]  No jo, asi máš pravdu. Představuju si, jak si skupina mých strážných andělů udělala krátkou operativní poradu - a zaznělo: "šéfe, no teda, vidíte ji?" ...
Slovo šéfe je užito proto, že andělé zcela jistě neříkají "kristepane" .. nebo "ježíši" .. nebo "šmarjá" - protože respektují pracovní předpisy a neberou jméno boží nadarmo 8-)

Načež všichni obrátili oči v sloup - a jali se odklánět zvěř - a s ní i myslivce z mého směru :-D

5 Trixl Trixl | 7. ledna 2012 v 0:10 | Reagovat

Ty jsi poděs :-D tos měla laňko Haňko kliku a kdybys dělala větší rámus tak by mysleli, že divočák O_O Pomohla by ti reflexní vesta.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama