SKP Olympia Kutná Hora

14. října 2011 v 14:35 | Hanka |  Vyprávění
Dnes je pátek - 14.října 2011. Volný den.
A od rána se mi tak chce běhat! Asi je to tím, že jsem se probudila a měla velmi příjemný pocit síly. A to jsem po té přestávce v září měla zatím pouhých devět tréninků! Když tedy počítám i závod v Počernicích 29.9., o kterém jsem díky výpadku mluvila, že: zajedu si trochu "závodně zatrénovat". Devětkrát není mnoho. Nějakých 57 km.. Ale.. Že by už??
Za tohle musím matce přírodě uznat body - v základním vybavení mám hardware, co krásně reaguje na pohyb. Když "něco" dělám, cokoli, co mi "dává do těla" - tak ono je vždy tak mile "blažené"!
Vysloveně tomu fandí.

No jo.. já vím, že tak asi reaguje každé. Nicméně, všimla jsem si během let, docela objektivně, že to "moje" nějak víc, než je běžné. Když jsme (historicky) cvičily vedle sebe s nějakou paní, třeba aerobik, viděla jsem, že ač jsem si to ničím nijak zvlášť nezasloužila, zpevňuju rychleji.
Možná mám víc testosteronu, než je u žen obvyklé Usmívající se

V každém případě je tu příležitost představit vám svou "domácí dráhu" - kde nejvíc trénuju. Našla jsem ji na svých toulkách městem v prvním týdnu svého běhání, v místech, kam jsem dřív nepřišla.
Patří SKP Olympia Kutná Hora. Brána byla otevřená. Vešla jsem, prohlédla si ji - ale neodvážila se ji použít, bez dovolení. Našla jsem na netu mail, napsala.. a dostala milou odpověď od Mgr. Karla Ptáčka, místního činovníka.

Stálo v ní, že jsem vítána. A že ač dráha není v nejlepším stavu - jen ať trénuju a že mi přeje mnoho úspěchů.

A tak jsem začala chodit sem:


je tu krásně, že?Horem vede ještě jeden okruh. Po trávě, pak kousek asfaltky okolo budov, pak zas do kopce - a opět z kopce :-)
Tudy:Právě mi Shadow, jak dnes napsal - připoměl, že jsem asi trochu zapoměla na "stezčité ostruhy", jak on tomu u sebe na blogu krásně říká. Běhala jsem "okolo", tedy horem, jen v prvopočátku - a pak se už zapoměla dole, přímo na dráze. Na rozdíl od jiných, co říkají, že "kroužit dokola" by je nudilo - já to mám přesně naopak.
Mně se to líbí!
Já se prostě "vypustím" na dráhu a běžím si, co mám. Pohoda. Nemusím být ve střehu, kde je nějaká ta zaječí díra v trávě, abych si na ní neodstřelila kotník. Běžím si po rovném, bezpečně - a mám čas na jiné věci.

Na přemýšlení hlavně.
Protože právě to mi u běhu zvlášť dobře jde Úžasný

A zrovna včera jsme s trenérem Pavlem Baběrádem debatili, zda jde u běhu dělat ještě něco jiného. Třeba přemýšlet. On se obával, že pak třeba z běhu nemám nic - a já odpovídala, ať se nebojí, že jsem holka - a my že umíme dělat dobře i dvě věci najednou :-)) Skoro bych se vsadila, že čtenářky se přidají na mou stranu - a čtenáři na jeho.

Ale - samozřejmě. Nic v životě neplatí generálně. Taky někdy nemyslím na nic. Jen běžím. Čistím hlavu. Jen říkám - že i když přemýšlím, jsem schopná vnímat svoje tělo v běhu..

No ale.. ono to téma tímhle neskončilo. Dnes tu byl koment Shadowa - a já si při návštěvě jeho blogu (kam bych se jinak nedostala) - uvědomila, že by asi přece jen nebylo od věci - trochu toho terénu dát! Většina závodů se neběhá dokola na dráze. Tedy ne těch, kam se chystám. Vlastně: běžet závod na dráze - by se mi ani nelíbilo.
V tom by bylo moc toho "boje". Tedy boje s jinými.

Proti boji sama se sebou, co svádím na trati - nemám nic.
To je naopak to, kvůli čemu tam jedu.

Ještě u Shadowa, na kopci Pajarito .....jsem si vzpoměla na to, jak vypráví o svém běhání Carsa (taky terén!) ..... pak na jeden článek na behy.cz, co jsem nedávno četla ..... pak na Mirku, co mi dnes volala, že se ztratila - kde?? no v terénu!! ...... Prostě ze všech stran "terén, terén, terén" ... Já nevím, co to mám - tenhle sklon tvořit "střihové filmy"! Hmmm.. Nerozhodný

A navíc, že mám ke všemu ten názor - že nikdy nic není náhoda! Že když přijde víc podnětů na stejné téma.. je to vždy vzkaz, ukazatel, směrovka..

No jooo.. tak jo!
Promyslím to. Možná to vezmu na střídačku aspoň "horem" nad dráhou, než mi zasněží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Trixl Trixl | 14. října 2011 v 14:58 | Reagovat

Nedávno jsem přemýšlela jestli by mě bavilo běhat na dráze kolečka. Třeba v bazénu mě to ode zdi ke zdi dost baví, ale taky mě baví volná voda. V bazénu dokážu jet na max, po nohách zatím ne. Takže radši přírodu, na oválu bych přemýšlela že tohle kolečko stačí, že nohy josu moc těžké :-)  Zatím čekám až bude čas jít koupit boty a pak se taky vydám částečně po značkách v terénu. Prozatím se tam prokousávám po silničkách polňačkách kde jsou cyklostezky a jezdí traktory.
Ta "tvoje" dráha nevypadá špatně :)
Trixl

2 Hanka Hanka | 14. října 2011 v 15:47 | Reagovat

[1]: No jo .. no..  terén .. Já vím, že by to chtělo.. Úplně mne to tam dostrkalo, jak vidíš..

Ale - nebude to chtít taky jiné boty??  Asics nimbus 12 .. jak na ně kápne .. mám to v ponožkách.. A co vůbec navíc v zimě?? Už se mne někdo ptal - a já musela odpovědět .. že na to jsem ani nevzdechla ještě.. Musím udělat rešerše!

Já jen tak nějak důvěřivě předpokládám .. že ráno jedu dál ... :-D

3 Rosice Rosice | 14. října 2011 v 15:54 | Reagovat

Taky běhám v terénu, ale po asfaltce teda, tak přece jen ta pozornost na zaječí díry nemusí být v pozoru :) Na zimu by se mi dráha hodila. Boty - koupila jsem do deště a na zimu celokožené Adidas.

4 Hanka Hanka | 14. října 2011 v 19:00 | Reagovat

[3]: No když ale právě v té trávě nad dráhou ty díry jsou. To fakt nejde naplno došlápnout - když nevíš, zda to bude na pevný - a neodrazíš se zvrtnutím..

Ale zas je pravda, že trochu tréninku by se hodilo. Počernice třeba vedly kus terénem .. a tam jsem se cítila dvakrát nejistě - bez dostatku zkušeností..
Jak říká Shadow - "stezčité ostruhy" .. bych teda potřebovala.. :-D

5 Trixl Trixl | 14. října 2011 v 22:51 | Reagovat

Asicsy jsem si už dvakrát durch promočila. Jednou na louce (mělo mě to napadnout) a podruhé 20 minut lijáku. Taky budu kupovat další a další boty :-D Další starost mi dělá oblečení, outdoor, na slonice se nepamatuje. Tuhle zimu nějak překlepu. Vlastně zima mi nevadí, ale deštivé počasí, bahno a břečka.
Trixl

6 Hanka Hanka | 15. října 2011 v 13:41 | Reagovat

[5]: No, Trixl, tos trefila, to je téma. Dnes jsem o tom při běhání přemýšlela většinu času :-D

A tak dám odpověď do blogu - s názvem 15.října 2011 - sobota ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama