Proč tulipány?

6. října 2011 v 1:52 | Hanka |  Vyprávění
No - protože s blogem spěchám.
Já jsem se totiž o tomhle pěkném nápadu své dcerky zmínila dalším milým lidem. Mnoho se jich schází na příjemném místě, vonícím kávou a miminky - http://www.baby-cafe.cz. A i jim se to zdálo jako dobrý nápad. Ženský běžecký blog, co nebude tak urputně zaměřen jen na výkon - kilometry, minuty a vteřiny! A tak - ač to původně měla být jen taková rodinná stránka, album - najednou nastala situace, kdy na tohle moje hraní si - někdo "čeká" :-)

Takže nemám čas zdržovat se vytvářením nějaké echt originální grafiky.
Bude nám pro začátek stačit něco, co neuráží oko. Jen notes, kam vložím zápisky. Když si budu fandit: tak fórum pro ty, které zaujmu, inspiruju - nebo obojí. Což bych si moc přála. Každý, kdo se zvedne a vyběhne, dělá něco dobrého nejen pro sebe. Určitě i pro své blízké - které jeho lepší kondice nejprve potěší a hned potom možná i vyprovokuje k následování. To je báječná představa: že na začátku je moje vyprávění - a teď se jdou ti prima lidi proběhnout spolu!

A další bezva představa je, že se staví i ti, co běhali už předtím - a přispějí do f'óra svými zkušenostmi, tipy, zážitky.. Tak, dost snění a do práce!

Prošla jsem zdejší šablony - a nejprve neviděla nic vhodného. Moc barevné. Příliš seriózní. Pekelně černé. Motivy moře. Nic z toho mi neladilo k tématu. Chci přece psát o běhu..

A hele - tulipány!

Bílá a zelená, no proč ne? Hezky vzdušné. Zelená je příroda, ta k běhu samozřejmě patří.
A vzduch? No zdali. Někdy je ho dokonce až moc. To když se pohybuje rychleji než já.
Opačným směrem Smějící se

Nakonec se mi ty bílé tulipány začaly moc líbit. Mám velmi ráda symboliku. Uvědomila jsem si, jak moc je mi vlastně tulipán podobný. Tuhé listy (= i má kostra je "poctivá kovářská práce"). Bílá hlava (= symbol toho, že i já se ji snažím mít čistou, prostou ošklivých myšlenek).

Tak vítejte mezi bílými tulipány - na mém běžeckém blogu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcel Marcel | 6. října 2011 v 10:57 | Reagovat

..ano, také jsem dříve běhal..až do druháku na střední..sice orientační běh, ale pravdou asi v análech tohoto sportu navěky zůstane, že spíše běh byl více mou doménou..ta orientace už totiž většinou pokulhávala..to co jiní "čistě" obešli, já zvládnul s oběhnutím dvojnásobné vzdálenosti za stejný čas.. :-D
..jo..a tulipány jsou fajn.. ;-)

2 Hanka Hanka | 6. října 2011 v 12:49 | Reagovat

[1]: No jo.. já vlastně dodnes neměla oblíbenou květinu! Ale vážně ne. Ať jsem přemýšlela, jak chtěla, zda mne některá bere nějak víc "za srdce" - jediná, co mne tak napadla, byla pampeliška.
Že je jako sluníčko - a především - neřeže se do vázy!
Ale už to tak vypadá, že bílý tulipán už svoje pevné místo má. Od včera ;-)
Naše vnitřní spřízněnost je očividná - a já tak ráda ty symboly :-P

3 Jana Jana | E-mail | 9. února 2012 v 17:29 | Reagovat

Přestože bílé květiny moc nemusím, tvé tulipány se mi líbí i díky tvé symbolice... :-)

4 Hanka Hanka | 9. února 2012 v 19:30 | Reagovat

[Jana] Symboly jsou taková "jemná" sdělení. Myslím, že je dobře dávat pozor.. a nepřehlédnout, co říkají 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama