Běh Hostivaří - 18.10.2011

28. října 2011 v 15:39 | Hanka |  Závody
Tak - tenhle byl zatím poslední.
A jak ho napíšu.. budu "dotažená" .. Tedy tady v blogu, s tématy :-)

Je "akademický" .. tedy pořádaný KTV PřF UK Praha. Takže i běžci senioři byli rozděleni na seniory akademiky a neakademiky ;-) Běží se hostivařským lesoparkem - a v decentním popisu stálo: tratě vedou hostivařským lesoparkem a mají jen malé převýšení.. tssss - malé, joo? Jak jen tohle slovo je relativní pojem! Vidím jeho hodnotu jako výrazně individuální. Taky jsou zde lidi, co se zadýchají už na malé nakloněné rovince - natož na stometrovém úseku, co vede doopravdy "nahoru"! Smějící se

Druhá věc - pokud jedete autem - tedy jednoduše nevystoupíte na stanici Řepčická - docela vás zmate údaj, že start je za marketem Lidl. Při cestě z Prahy totiž narazíte v Hostivaři nejprve na Lidl - kde závod nestartuje. Jsou tam Lidly dva totiž!

No nic.. nakonec jsem stála u prezentačního stolku .. a jak jsem psala v minulém článku, ptala se, zda je volné číslo 12 (pamatujete, Valentino Rossi :-)) ... nebylo - ale uspokojili mne 112


jenže ... jak jsem počítala s tím, že to tam budu hledat (předvídavé!) .. byla jsem na místě brzy. A tak jsem po vzoru ostatních profíků .. vyběhla na trasu.. si to proběhnout. A na tom "mírném převýšení" jsem si vyčerpala polovinu sil :-))

To jsem ale tady na startu ještě netušila..


Na tenhle závod jsem udělala "přípravu" .. ve spolupráci s tréninkovým deníkem. Našla jsem záznam z tréninku intervalů .. bylo to 5x600 .. to se hodilo, protože Hostivař měla 2,8 km. Tenkrát na tom tréninku jsem si změřila čas na posledním 600 m úseku .. a tuhle rychlost jsem vzala za základ - a vypočítala, že jakýkoli čas pod 17 minut - bude v Hostivaři můj úspěch. Pro úplnost - rekord trati je deset minut ;-)

No - nebudu vás napínat. Můj čas je 17:52 .. možno ověřit na www.behy.cz - výsledky závodů. Běžela jsem tři kola (a tedy třikrát ten kopec :-)) .. místo dvě.. No - chybami se člověk učí. Na nějaké frajerské "zaběhnutí" si okruhu ještě před závodem - to teda nemám ještě. Ale beru to tak, že bych asi na čas pod 17 minut měla, pokud bych běžela jen dvě kola - a to beru jako dobrý výsledek. S ohledem na to, že čas, že kterého jsem vycházela - byl z tréninku na rovné dráze - a byly to intervaly, prokládané 2 minutami meziklusů..

A něco pěkného tady odsud? Jak prima je běžecký národ obecně. Běžela jsem závodní kola - a tu mne dohnali asi čtyři kolegové. Běžci muži - startovali až půlhodiny po nás. A tihle pánové si prostě vyrazili na trať - taky si ji před závodem "proběhnout" - a evidentně na tohle frajerské kolo měli - na rozdíl ode mne :-)

Nicméně - oni mne jen beze slova povýšeně nepředběhli - přesně naopak: "rozprostřeli" se okolo mne - a podarovali mne pár povzbudivými slovy. Jako že klid, v pohodě, dávej.. Poděkovala jsem za podporu - a přidala poznámku, že běhám teprv od června, tak to za moc nestojí ještě.. A oni že nevadí, všichni jsme nějak začínali - a neboj, druhé kolo teprv rozhodne - někdo vzdá.. a hele - tamhleta před tebou - to je už běžkyně - jsi za ní kousek, to není špatný!

S těmi laskavými slovy a lidmi okolo - se mi běželo najednou lehčeji!

Vrátila jsem jim to později u cíle. Muži běželi čtyři kola.. stála jsem tam a povzbuzovala. Jediná, víceméně. Ačkoli jsem tam sama nestála. To mi přišlo zbytečně moc "akademické". Přijde mi, že ke sportu trochu povzbuzení patří - a lépe se cílově finišuje - než v absolutním tichu..

Myslela jsem u toho na vyprávění dcerky Saši, jak s přítelem Jirkou byli na závodě v Curychu - o atmosféře, co tam panuje, na závodech ironmana.. prý úplná vášeň, jak na fotbalovém stadionu.. Tedy.. aby to nevyznělo špatně - ona jistě panuje tady taky, třeba jinde. Nebo když prý dobíhaly ženy (u toho jsem nebyla :-) .. muži jim fandili pěkně. Já ale zažila úplné ticho při doběhu mužského závodu .. přerušené jen mým fanděním .. a to mi přišlo škoda.

Jinak pěkný závod. Jednu závodnici jsem předběhla - a dvě .. představte si - fakt vzdaly Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PETR PETR | 30. října 2011 v 1:05 | Reagovat

Moc hezké... třeba se časem dopracueme k atmosféře švýcarských závodů ;-)

2 Hanka Hanka | 30. října 2011 v 7:50 | Reagovat

[PETR] Já myslím, že ji tu máme - jen jinde, než byl doběh mužů v Hostivaři 18.10. ;-)  
Slyšela jsem vyprávět, jak prima bylo tam a tam - a sama musím potvrdit, že třeba ve Strakonicích to v tomhle ohledu bylo také super! Ani jsem nemusela jezdit do Švýcarska 8-)

3 Já | E-mail | Web | 15. října 2013 v 16:14 | Reagovat

Moc pěkný běh, jenom škoda, že jsem si nevzala lepší boty, na tuto trasu by byla vhodná spíše outdoorová obuv

4 Hanka Hanka | 15. října 2013 v 23:59 | Reagovat

co si pamatuju - ačkoli jsou to neskutečné dva roky - téměř celá trasa tehdy vedla po asfaltkách. Sice s kopce do kopce - ale asfaltkou.
díky za koment - "Já" - připoměl mi, že tu mám blog :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama