16.říjen 2011 - neděle

16. října 2011 v 16:41 | Hanka |  Trénink
Co byste tak řekli člověku, který stejnou chybu opakuje dvakrát za sebou? A k tomu ani nenechá uběhnout nějaký čas, aby tím mohl utěšit svědomí... jako že něco se i zapomene a nejde si pamatovat pořád všechno??
Trdlo?
No.. to byste byli na mě ještě milí! Smějící se

Použila jsem trochu jiná jména, když jsem konečně vzbudila po deseti (!) hodinách spánku. Fakt, to je děsný, jak tolik odpočinku dokáže člověka úplně paralyzovat. No jo no .. nenastavila jsem si budíka. A mám fakt dobré spaní, hm...

Takže jsem vyrazila v deset, v levém stehně mi nervózně škubalo.. jako že "prosím tě, nech dnes ten terén terénem" :-D
No vždyť vím, od Shadowa, to prostě laktát - co se mi tak někam zasoukal.. Jo, víte to, že přemíra spánku vám právě taky tvoří ve svalech kyselinu mléčnou, tu potvoru, co způsobuje pocit únavy?

A taky jo.. běžela jsem třetí kilometr - a levá noha jako nová. Nic v ní netáhlo. Znamená to jedno - někde tam mám asi oblíbené "laktátí zašívárny" .. nějaká ta kostrbatá vlákna, na která se laktát snadno přilípne, raubíř jeden! Bude to tam chtít udělat nějakou čistku, od podlahy. Co myslíte, existuje nějaká žehlička na svalová vlákna?? Abych se nemusela shánět po 150 kg svalovci, co mne zválcuje svou vahou?

No nic, dost srandy. Vždyť vím, kam zajdu. Jen si udělat ten čas.

Takže.. jsem běžela svou dávku, bojovala s tou zbytečně naloženou únavou.. a přemýšlela o tom, že je to vlastně poslední trénink před dalším závodem, co mám naplánován na úterý. Pokud tedy nebudu muset pracovně odjet.. A taky nad Ivanou Sekyrovou, běžkyní, které je 40 let - a měla letos svou extra sezónu.. Ve věku, kdy jiní jsou na prahu běžeckého důchodu - psal autor článku. Samozřejmě, logicky mi od ní přeskočila myšlenka na sebe samu. Že já tu jsem na prahu už málem důchodu starobního, nejen sportovního. A teprv tu začínám něco tvořit - a čekám vzestup výkonu nahoru.. ve chvíli, kdy všichni sportovci smířeně chápou, že už "to" půjde jen dolů..

Vzpoměla jsem si na knížku, co jsem nedávno "objevila" doma v knihovně. Ani nepamatuju, že bych ji kdy četla. Nejspíš přibyla jako mnoho jiných. Zakoupena, že někdy .. a pak se přes ni převalila vlna dalších aktivit.. a nakonec zapomění. Je vydaná v roce 2000! Jsou tam ale bezvadné věci. O běhu hlavně!
Musím se k ní vrátit, jsou tam výborné "související" rady. Věděly jste například kolegyňky, že estrogen, ženský hormon - je vytvářen taky tukovými buňkami?? No.. jen tak vás asi tahle informace nevyvede z míry - ale co v kombinaci s informací, že přemíra ženského hormonu v krvi je aktivátorem rakoviny prsu? Hm.. to je jiná, že?
Ve vědění je síla. Když je důvod dost dobrý (proč snížit podíl tuků ve stravě) - půjde to třeba snáz. A chvála běhu je tím taky daná. Jistěže asi teď už netrhnu světový rekord - ani nezačnu závody "jen" vyhrávat. Přesto to má jasný smysl - i kdyby mi to mělo jenom držet zadek na 95 - tak dobrý..
CO? Ježíš.. jasně, že ne kilech - centimetrech! S vyplazeným jazykem

Všímáte si, jak se vždy najde něco, co nás vzdaluje idálu?
Tak třeba dnes - nádherný den na sport. Modré nebe, zlaté listí, slunko.. A já jdu na dráhu těžká, přespalá.. a k tomu sousedé pálí něco v kotlích.. a hrom aby do toho - asi je nízký tlak, což znamená hned dva mínusy: nejspíš se brzy zhorší počasí - a já k tomu při běhu dýchám ten štiplavý dusivý dým. Abych to ztlumila, dala jsem si přes ústa šálu. Jo, trochu lepší to bylo. O dost. Napadlo mne, že by se mi býval stejný způsob "cezení" vzduchu hodil i v létě. Proti muškám! Většinou jsem je stačila zastavit na kraji, ale asi dvakrát jsem ji fakt nadechla tak, že jsem měla co dělat - zase se jí zbavit. A můj krk si ji ještě docela dlouhou dobu pamatoval. Těžko říct, zda pro to úporné vykašlávání.. a nebo zda mi tam tak ryla nožičkama, ve svém boji o život?
Rozhodně hezká ukázka toho, jak navenek může dojem ze situace klamat. V téhle třeba: mylný je dojem, že ty dvě zúčastněné bytosti byly v rozporu.. Vždyť jsme si obě stejně toužebně přály totéž: aby mi šla z krku pryč! :-))

Tak dneska předepsaných 50 min - běžela 53 min (abych "dotáhla" km)
Trasa: 7 km


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kopretina Kopretina | Web | 24. října 2011 v 16:38 | Reagovat

Jo, tak teď už mi je Hani, jasné, proč, když jsem si ve středu (kdy jsem měla tento týden výjimečnětakový volný den)zaklapla budík a pak se vzbudila až v půl9, jsem byla půl dne jak mátoha a nemohla se k ničemu dokopat!

2 Hanka Hanka | 26. října 2011 v 17:38 | Reagovat

[Kopretina] no jo no .. taky jsem si plácla do čela, když jsem si poprvé tuhle informaci přečetla..
Ano ano .. ve vědění je síla 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama